Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Опис

Адреса: вул. Авраамівська, 102 (колишня вул.  28 червня)
Рік побудови: 1936
Поверховість: 1

 

Практично з самого введення в експлуатацію будівля використовувалася для шкільних потреб.
Винятком є 1941-1944 роки, коли в наших краях відбувалися військові дії.

Згідно з архівними документами, фундамент майбутньої школи був закладений в 1936 році. Румунська адміністрація Ізмаїла мала намір побудувати чотирирічну початкову школу. Однак плани ці було відкладено.

Будівництво було поновлено тільки в 1940 році, коли Бессарабію було включено до складу радянської України. До початку війни звели стіни і будівлю накрили дахом.

У 1944 році тут нетривалий час (з вересня по жовтень) був розташований один з військових шпиталів.
Відповідно до рішення Ізмаїльського облвиконкому з 1945 року в будівлі відкривається неповна (семикласна) середня школа, в якій навчалося 249 вихованців. Першим директором школи стала Катерина Семенівна Марцуль.

За словами ізмаїльських старожилів, в збереженій у дворі школи старій будівлі в румунські часи була соляна лавка. Сіль зберігали в добре провітрюваному підвалі, який частково зберігся. Колишній директор школи Юрій Головльов згадує, що під будівлею школи дійсно знаходився великий підвал, який згодом був засипаний будівельним сміттям.

ош 16 измаил
Архітектура будівлі проста і функціональна. Цегляна кладка під розшивку є головною характерною рисою його екстер’єру. Прямокутні форми зовнішнього декору надають будівлі строгість і чистоту ліній. Ще одна особливість його архітектури – форма даху, який поступово спадає уступами.

Свій перший випуск школа справила в 1954 році. Знаменним для навчального закладу став 1961-1962 навчальний рік, коли йому присвоїли статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням німецької мови. У педколективу встановлені тісні зв’язки з навчальними закладами Німеччини.

В даний час тут – другий навчальний корпус школи, де навчаються старшокласники.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото