Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Єпископальний будинок

  • Переглядів - 647

Опис

Адреса: вул.Папаніна, 42

Дата побудови: 1931 рік

Поверхи: 1

 

Будівля, де сьогодні розміщуються покої Преосвященного Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, примикає до Свято-Костянтино-Єленинського чоловічого монастиря.

Стверджують, що на місці нинішнього храму Св.Костянтина і Олени ще в XIX столітті стояла дерев’яна церква на честь святого рівноапостольного князя Володимира, що згодом згоріла.

Перші згадки про єпископальний будинок з’являються в період, коли регіон входив до складу Молдавського князівства під протекторатом Османської імперії – з 1856 по 1878 роки. Так, йдеться про те, що 1865 року будинок на церковні гроші був куплений преосвященним Мелхиседеком Стефанеску у дружини полковника російської служби Неймеєр для єпископії. До дворового місця згодом була куплена частина землі і побудовані споруди. У ньому містився сам преосвященний Мелхиседек і консисторія. Все, що збереглося від самого будинку і інших споруд, примикає нині до Свято-Костянтино-Єленинського монастирю.

Єпископ Мелхиседек (в миру – Михайло Петрович Стефанеску) очолював Нижньо-Дунайську епископию з 1864 по 1878 рр. Єпископальна резиденція знаходилася в Ізмаїлі і підпорядковувалася Синоду Румунської православної церкви. В її власності церковні будівлі знаходилися і в румунські періоди нашого краю в ХХ столітті – з 1918 по 1940 і з 1941 по 1944 рр.

Сьогодні колишній єпископальний будинок носить мало ознак минулого – його неодноразово ремонтували, внаслідок чого декор фасаду обзавівся сучасними металопластиковими вікнами, кованими решітками і ганком з сучасними поручнями. Про справжній вік будівлі нагадує хіба що форма колон.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото