Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Єпархіальне управління

Опис

Адреса: вул. Болградська, 59

Дата побудови: 1890 рік

Поверховість: 1

 

Будівля, що однією своєю стороною виходить на проспект Суворова, по праву є архітектурною перлиною Ізмаїла. Так склалася його біографія, що будувалося воно під церковні потреби і сьогодні є власністю Української православної церкви (МП).

За наявними відомостями, церкві в той період історії Ізмаїла належав весь квартал, обмежений вулицями Маріїнською (нині – пр. Суворова), Авраамівською (нині – Болградською), Комерційною (колишня Леніна, зараз – також Комерційна) і Конторською (колишня вул. Котовського, зараз – вул.Тульчіанівська).

Будівля будувалася Російською православною церквою для місцевого єпархіального управління.

Єпархіальне управління – церковне управління, яке регулювало діяльність різних церков міста, а також займалося вихованням порушників, знімаючи їх з посад і позбавляючи сану через церковний суд.

Церковний суд розташовувався по сусідству – сьогодні в ньому знаходиться казначейство.

Будинок побудований за канонами класичного архітектурного стилю. Оскільки єпархія була досить багатою організацією, її будівлі відрізнялися пишним оздобленням як зовні, так і всередині. Зовнішні стіни не були гладкими, як у сучасних будівель, прикрашалися ліпниною і ажурними гратами, навіть ринви виглядали як голландські мережива. Характер ліпних прикрас: куполи, хрести, дзвони і дзвіночки. Є в декорі старого особняка одна прикмета церковного його призначення – решітка, яка прикрашає фронтони по всьому периметру будівлі. Центральний її елемент є своєрідною стилізацією архієрейської митри (головного убору) православних ієрархів.

Церковне управління в той час обігрівали камінами, і в даний час три з них ще збереглися. У передпокої камін суворого виду, ніяких надмірностей, обкладений німецькими коричневими кахлями, з порцеляновим мереживом по верху. В іншій кімнаті знаходиться білий камін з голландськими кахлями, який до цих пір не втратив свого виду і привабливості. Кахлі зображують живу картину: херувими з розпростертими крилами летять і тримають дзеркало. Третій камін, теж білий, вінчає таке зображення: стоїть золочений винний бочонок з краником, а на ньому – маленьке янголятко.

У румунські періоди нашого краю (1918-1940 і 1941-1944 рр.) будівля належала Румунській православній церкві.

З 1940 року, коли Бессарабія була включена до складу СРСР, в особняку по вул. Болградській, 59, розмістився відділ держбезпеки Ізмаїльського обласного управління НКВС. В одному з будинків комплексу колишнього єпархіального управління була обладнана в’язниця для політв’язнів.

Після ліквідації Ізмаїльської області будівлю зайняла служба позавідомчої охорони міськвідділу міліції.

На початку 2000-х років будівлю знову було передано православній церкві. Сьогодні тут розташувалися канцелярія Преосвященного Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, і дитяча недільна школа.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото