Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Військовий шпиталь

Опис

Адреса – пр. Суворова, 6
Дата побудови: 1938.
Поверхи: 3.

 

Будівля медико-санітарної частини, в народі звана «шпиталем», – одна з нечисленних міських будівель з переважанням елементів румунського функціоналізму як однієї з течій модернізму. Крім цього домобудівництва в схожому стилі відбудовані будівлі Державної санітарно-епідеміологічної служби на вул. Кутузова, 85, і колишній корпус кардіологічного відділення по вул. Капітана Семенюка, тепер уже порожній. Функціоналізм диктував колірну гамму будівель – сіру, білу або жовту. У будівлі шпиталю переважає сірий колір (колір неоштукатуреного бетону), відсутня орнаментація і майже немає зайвих деталей, які були б позбавлені функціонального призначення.

Хоча обробка будівлі належить більшою мірою до модерністського стилю, спостерігаються і деякі елементи неороманської архітектури, як, наприклад, напівкруглі вгорі вікна і отвори навісу над центральним входом.

Фасад асиметричний, з шістьма композиційними осями, чотири з яких відносяться до віконних прорізів і два дверні прорізи, розташованих збоку ліворуч, в навісі, що складається з трьох арок.

Цея пам’ятка архітектури місцевого значення була побудована тоді, коли наш край входив до складу Королівства Румунія. Відомо, що керував будівництвом цього будинку інженер, який загинув в ньому ж – його придавило баком для нагріву води.

30-40 роки. Шпиталь

З 1938 по 1944 рік тут розташовувався територіальний підрозділ Міністерства соціальної політики Румунії – каса соціального страхування.

Подібні будівлі соціального страхування були побудовані в Дей і Сигишоаре:

На території шпиталю розташований найстаріший фонтан міста з тих, що дожили до наших днів. Він був закладений при будівництві будівлі. На жаль, зараз він не діє.

Після звільнення Придунав’я в цій будівлі розмістився шпиталь Червонопрапорної Дунайської флотилії, а після її ліквідації – шпиталь Ізмаїльського гарнізону.

Сьогодні тут розміщується стаціонарне відділення медико-санітарної частини Державної прикордонної служби України, проте будівля як і раніше іменується одним словом – “шпиталь”.

 

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото