Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Відділення румунської Аграрної палати

  • Переглядів - 638

Опис

Адреса: вул.Кафедральна, 20 (кол. вул. Червоноарміська)

Дата побудови: імовірно I третина ХХ століття

Поверхи: 1

 

Перед нами – один з рідкісних представників неоготичного архітектурного стилю в Ізмаїлі.

Фасад рясно прикрашений декоративними елементами. Стрілчасті по формі вікна, а також арка над нині замурованим центральним входом в особняк, численні колони, витіювате обрамлення вікон, химерний карниз, який тягнеться уздовж всього фасаду.

У румунські періоди (1918-1940 і 1941-1944 рр.) тут розташовувалося територіальне відділення Аграрної палати Королівства Румунія.

Після звільнення нашого краю майновий комплекс був переданий тиловий службі Червонопрапорної Дунайської флотилії – 116-ій Бригаді річкових кораблів.

Пізніше тут розмістили відомчий дитячий садок “Чайка” КДУФ для дітей військових моряків.

Коли ж в Ізмаїлі не залишилося жодної військово-морської частини, дитячий сад передали прикордонникам, і станом на 90-й рік він став єдиним дитячим дошкільним закладом у складі всієї Прикордонної служби України.

У 2001 році в цій будівлі на місці вже порожнього дитячого садка почав свою роботу Ізмаїльський притулок для дітей, який у 2013 році був перейменований в Ізмаїльський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

У 2017 році Ізмаїльська міська рада прийняла у комунальну власність цю будівлю як військове містечко №60, та сьогодні в ньому працює комунальна установа “Ізмаїльський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей”, в якому дбають про неповнолітніх, які потрапили у важку життєву ситуацію.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото