Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Відділення медико-санітарної частини

Опис

Адреса: вул. Кутузова, 72

Рік побудови: 1832 рік

Поверхи: 1

 

Одна з найстаріших будівель Ізмаїла дійшла до нас практично в незмінному вигляді – це домобудівництво на розі вулиці Кутузова і проспекту Суворова, яке нагадує в плані букву «Г».

Є відомості про те, що ця одноповерхова будівля з’явилася в місті в першій половині 30-х років у зв’язку зі спалахом епідемії чуми і холери за клопотанням Ізмаїльського градоначальника Сергія Тучкова. Генерал-губернатор Бессарабії Михайло Воронцов дозволив для цієї мети використати з казни градоначальства 5000 рублів для будівництва лікарні на 30 місць з палатами для 20 чоловіків і 10 жінок. На той час це був уже другий спеціалізований медичний заклад в місті.

1881 измаил

Звертають на себе увагу два кронштейни з боку проспекту з загадковими ініціалами і датою: “Ф.З. 1881 р.”. Дата не повинна вводити в оману, оскільки вона з’явилися на будівлі майже через півстоліття після її будівництва, коли кронштейни відлили з чавуну з трофейних турецьких гармат на замовлення відомого ізмаїльського купця Федора Захаріаді для нічного освітлення прилеглих до житлового будівництва територій.

В наші дні будівля зберегла свій медичний профіль – в ній розташовується поліклінічне відділення медико-санітарної частини Держприкордонслужби України. Частину будівлі займають квартири.

Під землею розташований підземний хід довжиною близько 200 м, по обидва боки обвалений – він є причиною аварійності будівлі.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото