Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Опис

Адреса: пр. Суворова, 44

Період побудови: 2 пол. 19 століття

Поверхи: 1

 

Ймовірно, це останнє приміщення в Ізмаїлі, в якому засідали румунські масони перед приходом Російської імперії.

Відомо, що в лютому 1871 року була створена остання Ізмаїльська масонська ложа, яка, за деякими джерелами, носила назву «Відродження Прозелітського Сходу» і налічувала близько 40 осіб, в основному, жителів Ізмаїла і Болграда. Її діяльність в період, коли Ізмаїл був частиною Об’єднаного князівства Валахії і Молдавії, вважалася легальною.

Є версія, що якийсь час члени ложі збиралися в будинку між нинішніми Палацом культури ім.Т.Г. Шевченка і готелем «Ізмаїл». З високою ймовірністю можна припустити, що це був “будинок з лавками”. Він належав братам Паскаловічам, один з яких служив в Ізмаїлі поштмейстером, а другий – офіцером прикордонної варти.

Збори в будинку тривали до того часу, поки на одному з них члени ложі не вирішили «прикрасити» будівлю масонськими символами – після цього брати Паскаловічі перестали надавати свій будинок масонам і переформатували його в прибутковий трактир.

З поверненням Ізмаїла Російської імперії, де таємні товариства не підтримувалися, масонська ложа припинила своє існування.

Після Великої Вітчизняної війни в будинку оселився Іван Іванович Полубоянов, глухонімий. Він дуже гостинно приймав у себе людей, яких мати-природа також обділила слухом. Люди з обмеженими можливостями слуху звикли до цього місця, так в 1956 році утворився Ізмаїльський клуб УТОГ.

З переїздом УТОГ в інше приміщення цей будинок згодом здавався в оренду закладам громадського харчування.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти