Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Тюремний замок

Опис

Адреса: пр. Суворова, 70

Період побудови: 1844 рік

 

Нинішній Ізмаїльський слідчий ізолятор був побудований 1844 року, про що повідомляють документи, які висвітлюють хід будівництва тодішнього тюремного замку.

Один з його попередників, Старий острог, розташовувався на території фортеці Ізмаїл – під ці цілі була виділена вежа. Однак кількість розміщених в ній арештантів 1831 року становила 135 чол., що було забагато для такого приміщення.

У зв’язку зі стабільним зростанням кількості арештантів і спостерігачів було прийнято рішення про будівництво нового острогу і кам’яної казарми для арештантської роти, яка складалася з командира роти, поручика, підпоручика, прапорщика фельдфебеля, 18 унтер-офіцерів, писаря, цирульника і 90 наглядачів. Право на будівництво будівлі було вирішено віддати автору кращого проекту. Оголошення про це розіслали в газети Ізмаїла, Болграда, Москви і Санкт-Петербурга. Втім, перемога дісталася місцевому жителю, купцеві першої гільдії Антону Мілановічу.

Будівництво казарми проводилося з серпня по жовтень 1833 року. Вона збереглася до наших днів як частина комплексу будівель слідчого ізолятора.

тюремный изолятор измаил 5

4 січня 1844 року по клопотанню ізмаїльського поліцмейстера підполковника Фон Чуді і зі схвалення градоначальника Сергія Тучкова почалося будівництво самого тюремного замку, який підпорядковувався Бессарабському опікунству про в’язниці при Міністерстві внутрішніх справ. Контроль за будівництвом було покладено на Бессарабську будівельну комісію.

тюремный замок измаил

У первісному вигляді Ізмаїльська міська в’язниця за проектом повинна була мати 4 вежі і 2-поверховий корпус з камерами і приміщеннями для варти, а також сараї для господарських потреб і лазні. Зовнішня стіна за проектом мала довжину 14 аршинів, товщину 4 вершки, а фундамент становив 5 аршинів.

Вхід в тюремний замок зберігся до наших днів.

1862 року Бессарабське губернське опікунство про в’язниці прийняло рішення заснувати тут теслярську і швейну майстерні. Пізніше добудували тюремну лікарню.

Історія ізолятора після передачі в кінці 19 століття в підпорядкування Міністерству юстиції і аж до 1945 року не має документального супроводу.

Після війни ізолятор, що відносився до структури Управління внутрішніх справ Одеського облвиконкому, мав огорожу в 4,9 м у висоту і 6 веж. Незабаром було побудовано адміністративну будівлю.

За інформацією краєзнавців в той час, коли Ізмаїл був обласним центром, СІЗО та будівлю обласного управління МДБ (КДБ – з 1954 року), де зараз розташовується центральна міська лікарня, з’єднував підземний хід, по якому затриманих водили на допити. Однак достовірних підтверджень цьому немає.

Повідомлялося про плани перенести СІЗО за межі міста, а на звільненому місці облаштувати парк дитячих атракціонів, однак з розпадом Радянського Союзу від цих намірів довелося відмовитися.

Сьогодні Ізмаїльський слідчий ізолятор є установою з двома режимними корпусами із загальною кількістю 100 камер, лімітом наповнення – 854 чоловік, плановим наповненням в 770 чоловік. На території ізолятора є промзона і православна каплиця.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти

Теги