Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Опис

Адреса: вул. Білгород-Дністровська, 1

Рік побудови – 1830.

Поверховість: 1

 

За наявними відомостями даний особняк, віднесений до пам’ятників містобудування та архітектури місцевого значення, побудований в 1830 році – в рік призначення Сергія Тучкова градоначальником Ізмаїла.

Однак, нинішній зовнішній вигляд фасаду старого особняка майже втратив прикмети архітектури міських будівель позаминулого століття.

Будівля будувалося спеціально для митної служби.

Діяльність митниці призвела до бурхливого зростання торгівлі, в Ізмаїлі проводили дві ярмарки – Вознесенська (27 травня) і Покровська (1 жовтня). Кожна з них проходила 15 днів і збирала близько 12 тис. чоловік!

У 1878 (а за іншими даними – в 1883) році в цьому кварталі розмістилася бригада прикордонної варти, управління якою також курирувалося митницею. У всі роки існування Російської імперії тут розміщувалися служби Руської митниці.

Тільки в 1891 р. міський голова Федір Тульчіанов прийняв рішення замостити бруківкою вулицю, що веде до митниці, а заодно і провести освітлення.

В кінці 1940 — на початку 1950-х рр. в колишній будівлі митниці розмістилося управління порту.

У 1984 році, в день 40-річчя визволення міста від нацистських загарбників, тут відкрився музей Українського Дунайського пароплавства, який перебував тут до 1998 року.

Саме в ці роки відремонтовані фасад і внутрішні приміщення, доглянутий дворик з акуратно підстриженими кущами, круті сходи, що ведуть до парадного входу. У ці ж роки на даху будівлі було обладнано оглядовий майданчик з приголомшливим видом на Дунай.

Однак у 1998 році музей перевели в центральну адміністративну будівлю судноплавної компанії, а старий особняк виставили на продаж – і він потрапив в приватні руки.

Новий господар поїхав з країни – а будівля, втративши дбайливі хазяйські руки, близько двох десятиліть поступово занепадає від впливу часу та місцевих вандалів.

Якщо будівля на цьому місці дійсно з’явилася 185 років тому, то за свою довгу історію, напевно, не раз перебудовувалася і видозмінювалася. Так чи інакше, вона заслуговує шанобливого і дбайливого ставлення до себе, оскільки є часткою нашої історії.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото