Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Трибуна тенісного корту

Опис

Адреса: вул. Садова, 1

Період побудови – 30-і роки 20 століття або раніше.

 

Між вулицею Садовою і Свято-Покровським кафедральним собором знаходився «круглий» бульвар – місце зустрічі всіх юних футболістів міста, а також тенісистів.

Ймовірно, тенісні корти на вул. Садовій з’явилися разом з тенісним клубом, який розташовувався в будівлі по вул. Бендерській, 10.

До наших днів дійшла одноповерхова будівля прямокутної форми, яка була розташована вздовж тенісного корту і використовувалася як трибуна. Оскільки вона звернена до собору тилом, то позбавлена гідної уваги.

Точна дата його побудови невідома – історики-краєзнавці стверджують, що він функціонував ще до жовтня 1917 року. Однак достеменно відомо, що, коли Бессарабія входила до складу Румунії, тенісні корти тут вже були, про що свідчить печатка 1938 року.

Фасад має симетричну композицію, причому ніша займає половину фасаду, а входи у внутрішні приміщення розташовані симетрично на бічних стінках ніші. З лівого боку будівлі знаходяться кам’яні сходи, що ведуть на дах клубу. Пластикова обробка є частиною арсеналу модернізму і неокласицизму з певною стилізацією замовлень. У центральній частині фасаду будівлі розташовується високий кам’яний парапет.

19 квітня 1945 року будинок передали для відновлення структурному підрозділу ДСО «Спартак» – спортивній організації, якій належав цілий ряд об’єктів міста, включаючи нинішню будівлю польського костелу по вулиці Покровській. У другій половині 50-х років тут зустрічалися кращі ракетки СРСР на всесоюзних першостях тенісистів.

Сьогодні трибуну колишнього тенісного корту можна побачити, відвідавши майданчик ізмаїльській організації ФСТ “Україна”.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото