Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

“Сибірячка”

  • Переглядів - 673

Опис

Адреса: вул. Покровська, 48 (раніше – вул. Комсомольська)

Рік побудови: до 1917 року

Поверхи: 1

 

На плані міста район перетину вулиць Верхньоторгової (сучасна Покровська) і Аристократичної (Авраамівська) був місцем щільної міської забудови – це був центр міста. Всього в одному кварталі знаходилися знамениті Рахмутівські торгові ряди (нині на їх місці розбитий Центральний сквер), а також Новобазарна площа з грандіозним критим ринком.

З боку вулиці Покровської на будівлі з цікавою архітектурою значиться його номер: «48».

Є відомості, що ця будівля була побудована ще до Жовтневої революції. Вона знаходилася у власності заможного городянина. Швидше за все, торгового (купецького) стану. Його садиба розташовувалася поблизу, а сім’ї належало чимало будівель в цьому районі міста. У цій будівлі знаходилася одна з його лавок, можливо, трактир або шинок.

На плані міста 1943 року поблизу цієї будівлі не значиться ніяких написів, а це означає, що воно не було будівлею громадського призначення, а, швидше за все, перебувало в приватній власності як житло.

Влітку 1941 року, з початком військових дій, Ізмаїл був знову зайнятий румунськими військами. На фотографіях того часу видно, що на житловому будівництві обвалився дах, мабуть, від бомбового удару ворожої авіації. Зовнішній вигляд будівлі значно відрізняється від того, що ми спостерігаємо сьогодні. І якщо стіни житлового будівництва і форма вікон істотно не змінилися, то фронтони мало нагадують сучасну картину. Мабуть, після серйозних руйнувань перекрити дах не вдавалося без спрощення конструкції несучих стін.

З боку вул. Покровської один з входів в будівлю закривають старі рольставні, які були встановлені, швидше за все, у 20-х або в 30-х роках 20 століття. Два замки завжди опущених рольставен прикрашають написи на румунському: прізвище виконавця – M.MOSCOVICI і назва міста, де вони були випущені, – BRAILA (Бреїла, Румунія). І, дійсно, в місті Бреїла до війни проживало кілька єврейських родин з прізвищем Московічі (Москович, Московець).

Ще недавно в будівлі розташовувався секонд-хенд (з боку вул. Покровській). З вулиці Авраамівської його у 90-х роках займала контора Держстраху, а потім міське відділення страхової компанії «Оранта».

Ну а бічний вхід до переїзду вів до відомого в Ізмаїлі бару “Сибірячка”, ім’я якому дала його господиня Тамара Кас’яненко, уродженка Сибіру.

Сьогодні ж стара будівля порожніє.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти