Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Свято-Успенська церква

Опис

Адреса: вул. Матроська, 23

Дата побудови: 1841 рік

 

Передісторія цієї будівлі починається 1643 року, коли в Успенському монастирі, побудованому князем Валахії воєводою Костянтином Бранковяну була заснована церква. Та церква пережила битву між татарами під керівництвом нащадка Чингісхана Максуд-Гірея і суворовськими військами, проте не дожила до наших днів.

На її місці 1841 року і була збудована ця, кам’яна, прямокутна в плані з напівкруглої апсидою, четирьохстолпна, однокупольна. Вікна обрамляли лиштви з каменю. Під північним і південним входами – напівциркульні фронтони. Прорізи вікон і дверей стрілчасті, що відрізняло будівлі вірмено-григоріанських церков, в стилі яких і побудовано дану церкву.

Церква з видом на келії

В кінці 19 ст. монастир і церква стали підкорятися Російському Православному Синоду. Тоді ж були побудовані і келії з каменю, які збереглися до наших днів – вони знаходяться в західній частині від церкви.

Румунський уряд 1856 року закрив обидва монастиря, але після приєднання Бессарабії до Росії 1878 року вони були відновлені і об’єднані в один Фортечний монастир.

1946 року монастир закрили, біля церкви з боку Дунаю були зведені прикордонні огорожі.

1947 року церква була обстежена комісією у справах архітектури при Раді Міністрів УРСР. В результаті було прийнято рішення, згідно з яким церква була внесена в список пам’яток архітектури республіканського значення, а також в ілюстрований довідник-каталог «Пам’ятники містобудування і архітектури УРСР».

1957 року за рішенням Ізмаїльського міськвиконкому за церквою закріпили охоронну зону, проте це не врятувало храм від майже повного руйнування і розграбування.

80-ті.

У 90-і почалося відновлення пам’яток історії та архітектури в фортеці, створено дирекцію парку-музею «Фортеця».

25 квітня 1995 року Одеська обласна рада народних депутатів прийняла рішення «Про передачу Свято-Миколаївської та Свято-Успенської церков відповідним парафіям Православної церкви», і вони були передані Українській православній церкві Московського патріархату.

25 вересня 2002 року з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, парафії Свято-Успенської і сусідньої Свято-Миколаївської церков були перетворені в Свято-Миколаївський чоловічий монастир.

На сьогоднішній день церква відновлена ​​і регулярно приймає прихожан.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото