Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Свято-Миколаївська церква

Опис

Адреса: вул. Матроська, 24

Дата побудови: 1852 рік

 

Перша документальна згадка про Миколаївський монастир зустрічається в грамоті про його викуп ченцями 1499 року, що зберігається в Каракальскому монастирі. 1641 року, отримавши самостійність, монастир почав відновлення християнської церкви 14 століття – вона простояла до 1852 року.

На її місці збудована ця, цегляна, трьохчастна в плані, з напівкруглою східною апсидою. Середня частина споруди перекрита куполом на високому восьмигранному барабані, увінчаному луковичною главою. Декор фасадів (обрамлення вікон, перспективні портали, фриз, лопатки) проведений в формах російської архітектури XVII ст.

1912 року було проведено капітальний ремонт з реставрацією фресок.

Тоді монахи вели зразкове господарство – в монастирі були прекрасні сади (яблуневі, грушеві, абрикосові), де росли фундук і мигдальний горіх, а за келіями ченців перебувала лимонна теплиця.

1935 року з ініціативи єпископа Діонісія тут відкрили притулок для дітей-сиріт Ізмаїла та Ізмаїльського району, для утримання якого створили спеціальні податки для клерків єпархії.

У наказах Міністерства внутрішніх справ Румунії про розвиток туризму та формулярі міста Ізмаїла від 1936 року говориться, що монастир “Фортеця” введений в туристичний маршрут по місту Ізмаїл.

1948-1950. Дворічна школа керівних кадрів для колгоспів.

За радянських часів доля церкви була сумна. Спершу в 60-х її передали під кінопрокат, а потім переробили під склад.

Колишнє сховище кінопрокату. 1990 р

До 90-х років, коли почалося її відновлення як пам’ятки історії, унікальні розписи вже були знищені, а церков розграбована.

Сьогоді церква відновлена. У 2002 році з Соловецьких островів був привезений 6-метровий півтонний поклінний хрест, який розташований на території церкви.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото