Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Шинок Андрєйчіка

  • Переглядів - 606

Опис

Адреса: вул. Комерційна (колишня вул. Леніна), 66
Дата побудови: 1912 рік
Поверхів: 1

 

У будинку на вул. Комерційній, 66, на козирку над парадними дверима чітко вгадуються букви – “І” та “Д”, а також, можливо, “А”, і рік – “1912”. Незважаючи на те, що розшифрувати значення букв поки не вдалося, будівлю асоціюють з купцем Андрейчо Міхньовим (в народі – Андрейчик), відомим на початку минулого століття як меценат і підприємець, власник розташованого тут великого за мірками того часу ресторану. У ньому було 2 зали – в лівому подавали тільки випивку, а в правому і випивку, і закуску.

Будівля під час перебування  тут ремонтної майстерні.

Ресторан з приходом радянської влади перейшов у власність держави і називався “Ізмаїл”. Втім, він закрився з відкриттям в центрі міста більш сучасного ресторану “Голубий Дунай”.
Припускається, що родовий маєток Міхньова був в будівлі нинішнього управління житлово-комунального господарства, де на козирку можна розгледіти відповідні його імені і прізвищу літери “А” і “М”.
До розпаду СРСР тут встигла попрацювати їдальня № 14 тресту їдалень і ресторанів. Її персонал знав про минуле будинку і розмістив вивіску, на якій поруч із зображенням кухаря було написано «Старий Андрейчик. Ласкаво просимо!”.

В наші часи тут працювали ремонтна майстерня для побутової техніки, а також меблевий магазин.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото