Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Опис

Адреса: вул. Комерційна, 88 (кол. вул. Леніна)

Дата побудови: ймовірно 1924 рік

Поверхи: 1

 

На розі вулиць Комерційної та Семінарської привертають увагу старовинні ворота з цегляною аркою, що з’єднують дві будівлі в стилі “румунський функціоналізм”.

Можлива дата побудови вказана на фронтоні зліва від воріт – “1924”. Розташовані поруч літери “І.Н” можна трактувати як “Від Господа нашого Ісуса Христа”. Аналогічний напис можна зустріти на прибудові до костелу.

На плані міста того часу тут, на одній вулиці з візницькою конторою і миловарною фабрикою, розташовувалася шкіряна фабрика. Через дорогу, в приміщенні дитячого садка “Золотий ключик”, перебував маєток її власника.

Під цегляної аркою – ворота, які ведуть у внутрішній дворик. Перед обома будівлями споруджені два ганки, які до сьогоднішнього дня виконують швидше декоративну функцію – обидва парадні входи в будівлю з боку вулиці нині закладені цеглою.

Архітектура комплексу типова для румунських будівель того періоду – багато декоративних деталей: різьблена цегла створює ілюзію об’ємності форм, балясини на фронтоні, гостроверхі конструкції даху по обидва боки від входу у внутрішній дворик.

Пізніше північне крило цієї будівлі, арка і дворові споруди належали заводу оцинкованого посуду.

У 1974 на цій локації знімали епізод фільму “Гнів. Бессарабська трагедія”, в якому знімався народний артист СРСР Олег Янковський.

Сьогодні це житловий будинок.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото