Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Шахово-шашковий клуб

Опис

Адреса: вул. Покровська (колишня Комсомольська), 53

Рік побудови: імовірно 1 пол. 19 століття.

Поверхи: 1

 

Ізмаільчанам багатьох поколінь добре знайома будівля по вул. Покровській, 53: понад півстоліття тут розташовується міський центр шахів і шашок. Однак його історія зіткана суцільно зі спогадів старожилів.

Один з них: будівля з часом зазнала змін – була дерев’яною, а до нас дійшла вже кам’яною. Так чи інакше, але підвали та підземелля залишилися колишніми і, зокрема, в старовинному підвалі будівлі сьогодні знаходиться винний льох “Vinaria”.

Зовнішній вигляд домобудівництва досить незвичайний: під трикутним фронтоном по центру розташований барельєф бородатого чоловіка, а з боків від нього – дві білочки. Однак не варто відносити це до старовини – барельєфи у 90-і при проведенні капремонту центрального входу додав один з місцевих фанатів шахів. Вигадливі карнизи над вікнами – це також сучасні прикраси.

За спогадами старожилів тут розташовувалися канцелярія і маєток повітового начальника, але вже до Жовтневої революції 1917 року – заїзд, яким володіли три брати.

У роки радянської влади до 1960 року тут розміщувався ЗАГС, а потім – міський спорткомітет.

В даний час тут знаходиться дитячо-юнацька спортивна школа, в якій виховують майстрів гри в шахи та шашки.

За словами колишнього директора шахово-шашкового клубу кінця 90-х – початку 2000-х Романа Тимофєєва, старожили пригадують у дворі будівлі глибокий колодязь глибиною в кілька десятків метрів. Перевірити це не виявилося можливим, тому що в 90-і колодязя вже не було.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото