Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Політехнічний ліцей

Опис

Адреса: пр.Суворова, 53
Рік побудови: імовірно перша половина XIX століття
Поверховість: 1

Перед нами пам’ятник містобудування та архітектури місцевого значення відповідно до списку, затвердженому Одеським облвиконкомом в кінці 1980-х рр., Тут був торговий ряд, на що побічно вказує підвал під будівлею, двері в який веде нині з проспекту Суворова.

У цьому будинку розташовувалася чотирикласне духовна семінарія семінарія «Єпископ Мелхиседек», заснована в 1857 р. Число її учнів доходило до 200. В семінарію приймалися молоді люди всіх звань і закінчили повний курс світських училищ. З семінарії вихованці надходили в семіклассние Ясський семінарію для повного закінчення курсу. Спочатку семінарія містилася за рахунок свічкового доходу від церков, а після заснування Ізмаїльської єпископії – за рахунок скарбниці. До 1873 року програму духовної семінарії була такою ж, як і у класичній гімназії, при цьому ще викладалися теологічні науки.
Серед найвідоміших її учнів були болгарський поет і революціонер Христо Ботев. Вважається, що він тут і вчителював, в пам’ять про що на будівлі розміщена меморіальна дошка. Навчався тут майбутній прем’єр-міністр і маршал Румунії Олександру Авереску. У 1866-1870 на кафедрі вокалу педагогом музики трудився ізмаільчанін Гавриїл Музіческу (Музиченко), згодом відомий композитор, хормейстер, педагог і громадський діяч.

Розташовувалася семінарія в орендованому будинку купця Флора Степановича Журавльова, а після смерті його вдови будинок з садибою, яка займала цілий квартал, за заповітом став власністю духовенства. Втім, подарований будинок до моменту передачі його Кишинівської єпархії виявився «в крайньому запустінні».

В результаті російсько-турецької війни 1877-1878 рр. повіти півдня Бессарабії знову були повернуті до складу Росії. У будівлі духовної семінарії відкривається світська прогімназія, яка в 1893 р. стає Ізмаїльським духовним училищем. У цьому статусі вона діяла до 1918 р., коли Бессарабія увійшла до складу Королівства Румунія.
У 1923 р. Рада єпископії Четатя-Албе-Ізмаїл перетворює духовне училище в духовну восьмикласную семінарію. У 1935-1936 навчальному році в ній налічувалося 176 учнів.

У 1949-1950 тут працювала початкова школа №3, яка в 1952 р. стала школою №15.

СШ 15 Измаил
На демонстрації. СШ №15 на задньому плані.

Далі тут розміщувався міжшкільний УПТК (навчально-виробничий технічний комбінат).

З 4 листопада 1992 року і до цього дня у будівлі працює Ізмаїльський політехнічний ліцей.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото