Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Пантеон Бурта

  • Переглядів - 631

Опис

Адреса: парк Пам’яті

Дата споруди – 1904 рік

 

Побудувавши 1904 року новий будинок в своєму маєтку на нинішній вулиці Грецькій, бельгійський фабрикант Бурта в тому ж році на старому великому цвинтарі неподалік від тодішнього притулку для людей похилого віку (зараз – онколікарня) і Церкви Святих Дружин-Мироносиць спорудив і ось цей сімейний пантеон.

Поміщик Бурта, який приїхав з Бельгії, мав у своєму розпорядженні цілу низку підприємств, що працювали в Ізмаїлі в 19 – початку 20 століття: свічковий завод, бойня, виноробня. Вони розташовувалися в військовому кварталі в районі нинішніх вулиць Грецької, Холостякова, Білгород-Дністровської та Дмитрівської.

Пантеон має підвальне приміщення, куди зверху, через люк, ведуть широкі білі сходи – пандус. У стінах нижньої частини склепу розташовані ніші для померлих. Дерев’яну труну ставили в металевих саркофаг, кришку загвинчували болтами герметично і в такому вигляді опускали по рейках в нішу.

Вхід ніші замуровували і робили напис. Таким способом там було поховано 8 померлих з сімейства Бурта.

Верхнє приміщення пантеону призначене для поминання. Воно зроблене настільки красиво, що рука не піднялася його знести, при тому, що подібних склепів неподалік було чимало.

бурта измаил дата

Вхід прикрашений двома колонами, над входом позначена дата побудови – 1904 рік.

Зовні, під дахом, з одного боку зображено відкриту книгу з 10 заповідями Христа, з іншого – хрест мальтійського ордену.

Потир або Чаша – богослужбова посудина, яка використовується під час здійснення таїнства Євхаристії.

Приблизно в 60-х городян попередили про закриття старого кладовища і про те, що бажаючі можуть забрати прах своїх близьких для перепоховання. Спадкоємці Бурта також вивезли прах покійних за кордон. Пантеон, тим часом був відновлений і до цього дня прикрашає парк Пам’яті.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото