Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Палац піонерів

  • Переглядів - 1004
  • Закладка - 2

Опис

Адреса: пр.Суворова, 20
Дата побудови: 1841 р.
Поверховість: 2

Одна з найстаріших і найкрасивіших будівель Ізмаїла розташоване по проспекту Суворова, 20.

Відразу в декількох джерелах датою появи цієї незвичайної для місцевої архітектури будівлі називається 1841 рік.

Листівка. 1902 р.

Будувалася вона як Ізмаїльська міська управа – прообраз сьогоднішнього виконкому міськради. У цій будівлі засідала Комунальна рада, тут же розташовувалися робочі кабінети міських голів.

Про осередку міської влади свідчили особливості його архітектури – велика кількість численних деталей екстер’єру, що додають будівлі урочистість, парадність, гармонію і красу.

У період з 1918 по 1940 і з 1941 по 1944 рр. в будівлі знаходилися органи управління містом румунської адміністрації. Тут працював примар (мер).

Зберігся до наших днів кований кронштейн з блоком.

Якщо спочатку центральна частина міської управи була двоповерховою, а його праве і ліве крила були одноповерховими, то до 1952 року обидва крила були вже надбудовані і будівля стала двоповерховою на всьому його протязі. Однак, на той час зникли акротерії – шпилі і горельєфи на верхньому фронтоні. В результаті цього аттик-декоративна прямокутна стінка над карнизом будівлі втратила свою привабливість. За однією з версій це сталося в наслідок землетрусу восени 1940 року.

З приходом радянської влади після війни будову віддали обкому партії. У цей період з фасаду практично повністю зник багато декорований фронтон, який розташовувався по центру. Взагалі, зміни пори СРСР характеризувалися спрощенням архітектурних форм. Тоді ж тут з’явився годинник, який здебільшого стояв, ніж працював.

Після ліквідації області в 1954 р. в приміщенні розташувалися Ізмаїльський міський комітет партії і виконком міської ради. В роки їх роботи тут встановлювали трибуну, перед якою на травневі і жовтневі свята прямували колони демонстрантів.

У 1985 році сюди був переведений Палац піонерів, колишня будівля якого знаходилося в аварійному стані.

У 2016 році будівлю було відреставровано, зараз тут розташовується Центр позашкільної роботи і дитячої творчості.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото