Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Опис

Адреса: вул. Бендерська, 30

Рік побудови: міжвоєнний період

Поверхи: 1

 

Будівлю по вулиці Бендерській, 30, побудовано в класичному архітектурному стилі. Вона будувалася під житло для сім’ї заможного городянина, з підвалами і напівпідвалами.

Згідно з архівними документами станом на 1942-1944 будівля належала примару (меру міста) Фаркошану, який займав у ньому не всі кімнати, а лише 6 житлових кімнат і 6 нежитлових. В будинку також були кухня, 2 ванні кімнати, кімната для прислуги. У будівлі у дворі знаходилися пральня, комори приміщення, кухня, зал і пивна. До того, як перейти у власність румунської держави, будівля належала єврею на прізвище Мордовіч.

Раніше земельна ділянка, що примикає до будинку і вільна від будівель, була значно більше. Пізніше, вже в радянський період, велику її частину зайняли надвірні споруди.

Особняк збудований з добротної румунської цегли з безліччю рельєфних декоративних деталей. Вони обрамляють вікна, кутові частини будівлі, прикрашають сандрики і карнизи.

сандрикСандрик —архітектурний елемент, невеликий профільований карниз, горизонтальна “поличка” над лиштвою віконного або дверного отвору.

Утилітарна функція сандрика полягає у відведенні дощової води від отвору; зорова – в підкресленні горизонтальних членувань фасаду.

 

Простий і в той же час грунтовний ганок, що веде до центрального входу. З боку вулиці Комерційної (колишня вул. Леніна) привертають до себе увагу ковані металеві грати. За стилем виконання вони віддалено чимось нагадують огорожу Міського саду. Не виключено, що це – фрагмент огорожі колишньої Грецької церкви, яка перебувала до 1970-х років поблизу – на розі нинішніх вулиць Комерційної та Грецької.

Старожили розповідають, що в румунський період в примітному будинку розташовувалось поштове відділення. Моряки Червонопрапорної Дунайської військової флотилії згадували, що після вигнання з Придунав’я німецько-румунських загарбників, підлога в будівлі колишньої пошти була буквально встелена румунськими леями.

Відразу після Великої Вітчизняної війни тут розмістився міськом партії. Господарські служби добре дослідили цю будівлю, і в підвалі було виявлено кілька підземних коридорів.

1948 року була заснована і розташувалася тут музична школа, а якщо точніше – вечірня музична школа для дорослих.

1987 року вона була реорганізована в дитячу музичну школу №2, яка згодом стала Дитячою музичною школою.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото