Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Музей О.В.Суворова

  • Переглядів - 1054

Опис

Адреса: вул.Пушкіна, 37

Дата побудови: 1899 рік

Поверхи: 1

 

Старий особняк, розташований на розі вул.Пушкіна та проспекту Суворова – пам’ятник історії і архітектури місцевого значення, побудований в самому кінці XIX століття. Точну дату можна побачити прямо біля входу в будівлю.

Архітектура особняка стримана і в той же час ошатна. В основі переважають прикмети класичного стилю. Велика кількість вертикальних деталей декору візуально збільшують висоту одноповерхової будівлі. Сувору чистоту ліній вдало доповнюють ліпні елементи на фронтоні і над центральним входом.

Як свідчать документи, першим господарем будинку був Йоахім Авраамов – відомий ізмаїльський купець кінця XIX – початку XX століття. Він і його брат Тимофій були заможними людьми, що мали майновий ценз в 10 тис. рублів. Йоахім Михайлович займався бакалійним бізнесом. Існує версія, що йому належали всі домобудівництва кварталу, обмеженого сучасними вулицями Пушкіна, Комерційною (колишня Леніна), Болградською і проспектом Суворова.

Велику увагу він приділяв справам громадським, будучи членом міської Комунальної ради і навіть попечителем будівництва на Великому міському кладовищі церкви Жінок-Мироносиць.

З історією особняка тісно переплетена доля і найвідомішого представника династії Авраамових (сина Йоахіма Авраамова) – Іоанна Йоахімовича, який в 1909-1911 рр. був ізмаїльським міським головою.

Ймовірно після Жовтневого перевороту господарі будинку покинули місто, і вже в румунський період в ньому розмістилася Ізмаїльська філія Національного банку Румунії.

Після звільнення Ізмаїла 1944 року тут працювала вже радянська фінансова установа – філія Державного банку СРСР.

7 листопада 1947 року в Ізмаїлі було створено музей О.В.Суворова, який аж до 1956 року розташовувався в будівлі нинішнього Будинку вчителя, а з жовтня 1956 року перебрався до цього будинку, де і працює донині.

За час існування музею його співробітникам вдалося зібрати величезну кількість музейних цінностей і воістину унікальних експонатів – це понад 35 тис. предметів, серед яких – раритетні турецькі бойові прапори XVIII – XIX ст., монети з території фортеці Ізмаїл, унікальні скульптури, живопис та графіка на військово-історичну тему європейських, українських та російських авторів і не тільки.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото