Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Міжрейсовий будинок відпочинку моряків

  • Переглядів - 1154
  • Закладка - 2

Опис

Адреса: пр. Суворова, 2а

Дата побудови: 1954-1955

 

На початку 1950-х років будівельним управлінням №433 тресту “Чорноморгідробуд” було споруджено будівлю Міжрейсового будинку відпочинку моряків (МБМ).

Місце для нього було обрано якнайвдаліше: сам комплекс будівель розмістився на парній стороні проспекту Суворова, на самому краю високого обриву, завдяки чому з берега Дунаю на нього відкривався величний вигляд. Будівлю спорудили насамперед як готель, в якій в перервах між рейсами могли зупинятися моряки, які не мають постійного житла в місті. Крім цього, тут базувався Клуб моряків, Інтерклуб, бібліотека художньої літератури.

Танцювальний майданчик на території. 80-ті

До будівлі примикав доглянутий сквер, доступ до якого можна було отримати, спустившись від МБМ сходами. Тут були обладнані танцювальний майданчик, а також зелений театр, в якому нерідко давалися концерти. Незважаючи на те, що будівля і прилегла паркова зона були відомчими, вони були одним з найпопулярніших місць дозвілля для всіх городян.

На барельєфах, які прикрашають центральний фасад зліва і справа, ми бачимо дату: «1955». Очевидно, вона вказує на дату пуску будівлі в експлуатацію. У всякому разі, в фондах музею УДП є документи, згідно з якими можна стверджувати, що будівництво було завершено в 1954 році. Саме в цьому році архітектор А.Л. Сошенко був відзначений значком «Почесний працівник Морського флоту СРСР». «За успішне проектування і здійснення авторського нагляду», – йдеться в нагородних документах.

Час спорудження будівлі визначив і його архітектурний стиль. Це так званий «сталінський ампір». Будинок збудовано з каменю-черепашнику, через що в сонячних променях воно виглядає ще більш величним. Фасад багато декорований коринфськими колонами, барельєфами з ознаками морської тематики, прапорами і вінками. Без перебільшення, ця будівля довгі роки залишалася однією з найкрасивіших в Ізмаїлі.

У роки незалежності України в Українському Дунайському пароплавстві стали з’являтися серйозні проблеми, а економічні показники пішли на спад. Це не могло не позначитися на стані комплексу МБМ, який представляв собою об’єкт соціально-культурної сфери. Першими жертвами стали готель для моряків, який перестала функціонувати, а також паркова зона, яка поступово прийшла в занепад.

Будівлю законсервували, а розташовані в ній служби були переведені в основну адміністративну будівлю, зване в народі «стаканом».

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото