Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Маєток Копчева

  • Переглядів - 862
  • Закладка - 2

Опис

Адреса: вул. Грецька, 30 (колишня вул. Кірова)

Рік побудови: імовірно, початок 20 століття

Поверхи – 1

 

Перед нами – старий цегляний будинок під ялинками з кутами, обробленими мармуровими осколками. Сьогодні тут працює технічний відділ Ізмаїльського цеху телекомунікаційних послуг ПАТ “Укртелеком”.

За наявними уривчастими даними особняк налічує вже не один десяток років, але, на жаль, точних даних про дату його споруди поки не виявили ні в Ізмаїльському архіві, ні в службі “Укртелекому”.

Фасад особняку виконаний з червоної цегли під розшивку з безліччю декоративних прикрас. І хоч на плані Ізмаїла 1908 року на цьому місці ясно видно квартал міської забудови, чи була тут будівля, що нас цікавить, можна тільки здогадуватися.

Однак до початку Жовтневої революції 1917 року будівля вже існувала і належала заможному і статусному ізмаільчаніну кінця 19 – початку 20 століття, Олександру Копчеву.

Копчев Олександр Дмитрович з 1885 по 1888 рік і з 1907 по 1909 роки був членом Ізмаїльської Комунальної ради, з 1896 по 1907 – був членом Ізмаїльського неодмінного земського комітету. Був він і членом опікунської ради Ізмаїльської жіночої гімназії.

У довіднику “Збірник фабрик і заводів європейської Росії і Царства Польського” П.А. Орлова за 1886 рік повідомляється про те, що купець Копчев мав в оренді в Ізмаїлі цегляний завод з штатом в 15 чоловік.

У румунський період – з 1918 по 1940 рр. і з 1941 по 1944 рр. – тут вже влаштувалося комерційне телефонне товариство. Одне з достовірних свідчень цього – план Ізмаїла 1943 року, оригінал якого зберігається в Ізмаїльському архіві.

З ініціативи екс-керівника Ізмаїльського центру “Укртелекому” Валентина Попазова в 90-х роках будівлю капітально відремонтували, намагаючись по максимуму зберегти зовнішній архітектурний вигляд.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти