Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Матроський клуб

  • Переглядів - 645

Опис

Матроський клуб

Адреса: ул.Комерційна (колишня Леніна), 31

Дата побудови: прибл. початок ХХ століття

Поверхи – 1

 

Будівля на розі вулиць Комерційної (колишня Леніна) і Грецької (колишня Кірова) відрізняється скромним зовнішнім виглядом: звичайна цегляна кладка, місцями вкрита штукатуркою. За свою досить тривалу історію вона не раз змінювала господарів, але її призначення залишалося незмінним – клубна установа.

Вона була побудована ще Росією під офіцерський клуб для розквартированих в Ізмаїлі військ прикордонної варти, покликаних охороняти кордон.

Уже в румунський період тут також діяв офіцерський клуб, під час його ремонту біля входу було вмуровано в підлогу три букви “I.C.M.” – Ізмаїльський клуб «Мілітарі» (військовий). Так воно і називається на плані Ізмаїла 1943 року – Військовий клуб.

Після Другої Світової війни румунський військовий клуб навпроти грецької церкви (вулиця Леніна) віддали під Матроський клуб Червонопрапорної Дунайської військової флотилії, який перебував тут до 1960-х. У цей період його скорочено називали “Базовий клуб” – центр відпочинку городян. Однак, на початку 50-х на вул. Телеграфній був побудований новий Матроський клуб, і центр відпочинку переїхав туди.

Після цього приміщення на довгі роки стало інтерклубом, де проводили своє дозвілля слухачі курсів з країн Азії, Африки, Куби, що навчалися військовій справі. За спогадами старожилів ще в 90-і клуб із залом для глядачів продовжував працювати – хтось запам’ятав цей будинок як місце прийому в піонери, а хтось пам’ятає проведений тут випускний вечір.

Подальша доля будівлі туманна – вже в 90-і роки вона побувала в приватній власності місцевого підприємця, а сьогодні перебуває у віданні Ізмаїльського прикордонного загону та тимчасово не використовується.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото