Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Магазин “Берізка”

Опис

Адреса: вул. Телеграфна, 184 (кол. вул. Железнякова)

Дата побудови: 1 половина 19 століття

Поверхи: 2

 

Якщо Ви зупинились перед цією будівлею, то саме час згадати про те, що в 19 столітті вулиця Телеграфна називалася Німецькою. Як свідчать архівні документи, вона виникла близько двохсот років тому.

У першій половині XIX століття забудова вздовж заміської дороги велася переважно німецькими колоністами, вихідцями з південно-західної частини нинішньої Німеччини, що перебралися сюди на запрошення російського імператора. Німецьких колоністів в місті було не так багато, як греків, вірмен, євреїв. Тому вулиця забудовувалася німецькими будинками хаотично, мала багато порожніх місць, а район вважався скоріше передмістям міста Тучкова.

І хоча сьогодні на вулиці Телеграфній мало що нагадує про німецькому присутність, одна з будівель, що має німецьке коріння, все ж зберіглася. Вона розташована поблизу від Дунайської басейнової лікарні – як раз зліва від огорожі, що захищає лікарняний комплекс.

Згідно з архівними документами, це частина маєтку одного з німецьких колоністів, Франца, власника першого цегельного заводу – житлова садиба або її частина, яка, на щастя, добре збереглася.

Про високий соціальний статус її колишнього господаря кажуть особливості архітектури старого особняка – якісні будматеріали, оригінальний декор фасадів. Примітно, що багате оздоблення екстер’єру старого особняка можна спостерігати не тільки з боку вулиці, а й з двору.

З огляду на місце розташування, не дуже неймовірною здається версія про те, що поруч розташовувалися – крім звичайних господарських будівель – фруктовий сад і навіть фермерське господарство. На таке припущення наштовхує і той факт, що поблизу від старої будівлі і сьогодні багато вільних земель.

За часів СРСР тут розташовувалася інфекційна лікарня, яка з часом перебралася в новий будинок. Згодом тут працював магазин-кафе “Берізка”, а на даний момент це – приватне домоволодіння.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти