Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Колишня дизельна електростанція

  • Переглядів - 561

Опис

Адреса: вул. Семенюка, 61

Період побудови: 1914 рік

измаил электростанция кулешов
1929 р. Колектив Ізмаїльської електростанції з Михайлом Кулєшовим (зліва зверху)

1914 року тут, на колишній вулиці Фабричній, була побудована дизельна електростанція. Оскільки спочатку її потужності не вистачало на повноцінне забезпечення міста, то електроенергія подавалася в будинки тільки у вечірній час. Одним з перших начальників електростанції був Микола Чілінгір.

З приходом румунської влади 1929 року під керівництвом заступника примаря (мера) Михайла Кулешова почалася модернізація станції. З установкою потужного чотирициліндрового німецького дизеля електрики стало вистачати цілодобово.

У серпні 1944 року будівля могла зникнути – при відході німецько-фашистські загарбники замінували електростанцію, але не змогли її підірвати. У той же час працівнику станції Миколі Долженко завдяки навичкам, отриманим на службі в артилерії на початку 30-х років, вдалося розмінувати станцію, про що його попросив відступаючий румунський комендант міста. Згодом Микола був відправлений на 25 років в табори, а по поверненню працював на Ізмаїльському консервному заводі – тоді він і розповів про спосіб, яким була замінована станція (мала вибухнути при пуску і подачі живлення на детонатори), а також про те, що у румунського охоронця довелося силою відбирати ключі.

Табличка на будівлі ще пам’ятає попередню назву вулиці.

Із закінченням війни в місті з’явилися нові заводи, підприємства і установи і, хоча якийсь час до електростанції все ще був підключений старий хлібзавод на вул. Хотинській, але на все місто потужності знову стало не вистачати. У зв’язку з цим Ізмаїльський морський порт 1947 року на перетині вулиць Пароходної (колишня Червонофлотська) та Кишинівської побудував свою дизельну електростанцію (пропрацювала до 1970 року), а місто побудувало нову теплову електростанцію 1952 року.

Із закриттям старої електростанції на її території деякий час розміщувалася автобаза №5, а нині знаходиться Станція техобслуговування автомобілів.

Чотири металеві опори електропередач столітньої давності до сих пір використовуються за призначенням. Їх можна побачити на вул. Пушкіна, де вона перетинається з вул. Адмірала Холостякова, на пр. Суворова, вул. Авраамівській (колишня вул. 28 Червня), а також на вул. Семінарській (колишня вул. Ватутіна).

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти