Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Училище Бретіану

  • Переглядів - 602

Опис

Адреса: пр. Суворова, 2

Рік побудови: кінець XIX – початок XX ст.

Поверхи: 2

 

У будівлі, розташованій в центральній частині міста, сьогодні знаходиться готель «Бессарабія», а багато городян ще пам’ятають його як колишню адміністративну будівлю Радянського, а потім і Українського Дунайського пароплавства.

Однак його історія, за словами музейників, починається ще до Першої світової війни. На початку ХХ-го століття російський уряд відкриває тут училище для хлопчиків, а в румунський період училище продовжує роботу, але вже як технічне і з приставкою “імені Бретіану”.

Йон Костянтин Бретіану – одна з головних політичних фігур 19 століття в Румунії. Прем’єр-міністр Об’єднаного князівства Молдавії та Валахії (1876-1881), прем’єр-міністр Румунії (1881-1888).

На час будівництва побічно можуть вказувати і особливості архітектури: стара штукатурка на фасаді будівлі оголює добротну цегляну кладку – швидше за все, спочатку будівля не була поштукатурена.

Тут розташовувалися полкові казарми. Тепер – заклади громадського харчування.

Саме вигляд стін без штукатурки нагадує про подібність старого житлового будівництва з іншими «хмарочосами» вищевказаного періоду – будівлями міської управи, чоловічої і жіночої гімназій. Крило будівлі до Дунаю було побудовано з “котельца”, так само як і будівля міжрейсового клубу моряків або газового господарства.

“Перевірено. Мін немає”. Цей запис знайшли під старою штукатуркою під час реконструкції під готель.

Після Великої Вітчизняної війни будівля передається під розміщення житлового будинку та близько 10 років вона зберігалася в такому статусі.

З утворенням Радянського Дунайського пароплавства тут розташувалася його адміністрація, і звідси здійснювалося керівництво судноплавною компанією в кращі її роки. Старі стіни пам’ятають багатьох прославлених моряків-дунайців і серед них – легендарних начальників пароплавства Луку Капікраяна і Віктора Пилипенка.

В кінці 90-х УДП було змушене віддати будівлю за багатотисячні борги за послуги телефонного зв’язку підприємству «Укртелеком». У цей період воно пустувало і руйнувалося, але, на щастя, було передано в приватні руки. Його відремонтували, і зараз тут розташовується готель «Бессарабія».

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото