Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Казначейство

  • Переглядів - 1068
  • Закладка - 4

Опис

Адреса: пр. Суворова, 28

Дата побудови: 1907 рік

Поверхи: 1

 

Презентабельна будівля по проспекту Суворова, 28, без сумніву, є однією з головних прикрас міста. Її історія налічує принаймні понад сто років.

Якщо вірити даним, які містяться в Списку пам’ятників архітектури і містобудування місцевого значення, то побудована вона 1907 року. Хоча в інших джерелах можна зустріти і іншу дату її народження – 1870 рік.

Архітектурний стиль можна охарактеризувати як еклектику: в основі лежить класичний стиль з елементами бароко. Це особливо помітно в ряді елементів декору фасаду, перш за все, в орнаментиці металевих кованих решіток вхідних дверей і огорожі, вишуканих тримачів прапорів по обидва боки від центрального входу і ліпних прикрас над численними вікнами. Елегантний еркер видніється крізь химерні ґрати огорожі, ошатні фронтони радують око вишуканістю форм і єдиною збереженою вазою, незвичайна форма системи водостоків обіцяє свято життя.

Будівля ніколи не була житловим будинком – вона входила в квартал, який для своїх потреб використовувала єпархія. Тут, зокрема, розташовувався церковний суд.

Церковний суд церковне управління, яке регулювало діяльність різних церков міста, а також займалося вихованням порушників, знімаючи їх з посад і позбавляючи сану.

У румунський період нашого краю тут розташовувалося відділення Національного банку Румунії.

У радянський період тут розміщувалось відділення Держбанку СРСР, а вже в період незалежності – підрозділ акціонерно-комерційного банку «Україна».

2019 року був закінчений капітальний ремонт фасаду будівлі. Сьогодні тут розташовується територіальний підрозділ Державного казначейства України.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото