Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Канцелярія градоначальника

  • Переглядів - 628

Опис

Адреса: вул. Адм.Холостякова, 47

Рік побудови: ймовірно 1916 р.

Поверхи – 2

 

У цій будівлі розташовувалася канцелярія градоначальника і засновника міста, генерал-лейтенанта Сергія Олексійовича Тучкова.

Кабінети начальства розмістилися на другому поверсі, включаючи і два царських кабінети. Про це нам нагадують і сьогодні букви на балконі. Так, на балконі кабінету градоначальника вмонтований один вензель – “Т”, тоді як на огородженні царського балкону можна побачити два вензелі – “N” (цар Микола Романов) і все той же “T”, причому, “Т” розташована раніше.

gallery item gallery item gallery item

Чому саме так, залишається загадкою. За однією з версій це своєрідна зухвала “відповідь” царю за багаторічну опалу.

Будівля несе всі прикмети класичного архітектурного стилю – ясність і чистоту ліній, які не перевантажені декоративними деталями. Окрасою будівлі є високі вікна першого поверху з напівсферичної верхньою частиною і численні об’ємні горизонтальні деталі на парадному фасаді.

Слідом за градоначальником свій штаб тут же, вже 1944 року, розмістила Червонопрапорна Дунайська флотилія – ​​аж до 1960 року.

Частина, яку займає сьогодні готель “Старе місто”, тоді була віддана під Будинок офіцерів флоту.

До того, як будівля спорожніла, тут встигли побувати штаб 116 Червонопрапорної бригади річкових кораблів ВМФ СРСР і ВМФ незалежної України.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото