Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Готель Північний

  • Переглядів - 604

Опис

Адреса: пр. Суворова, 39
Рік побудови: 1913-1914
Поверховість: 1

Історія будинку, розташованого в кварталі нинішніх проспекту Суворова, вулиць Тульчіановской, Холостякова і Болградської починається з 1913-1914 р, яким датується оголошення з газети «Придунайський край», що розповідає про будівництво будівлі під готель “Північна”:

У 1934-1935 році, працюючи на добудову 2 поверху будівлі, відомого сьогодні як “Палац піонерів”, Сила Аврамов, будучи виконробом, впав з риштування і пошкодив спину. Після цього займатися будівництвом він уже не міг, тому вибрав менш ризиковий вид діяльності і купив готель в цій будівлі, яку, по видимому, назвав “Франція”. Дружина Ганна, займалася рестораном, який був при готелі. Однак у зв’язку з серйозними ускладненнями здоров’я управлятися з готелем стало важко і тоді ж, в 30-х роках вона була продана – сім’я купила будинок за першою школою, який і сьогодні існує. Сила Аврамов покинув цей світ приблизно в 1937 р.

Власник готелю “Франція” Сила Аврамов з сім’єю.

Однак, під час перебування “Францією” готель встигла послужити і для сигуранца. Оскільки міська в’язниця на той час мала лише одна будівля, тюремні приміщення якого були заповнені, виникла необхідність вишукувати нові тюремні площі. Підземелля готелі виявилися придатними. Її величезна підземеллі було розділене на секції, і кожна секція мала додаткову площу, викопану під проспектом Суворова. Всі ці секційні підвали і визначили під додаткову підземну в’язницю в центрі міста – звідси заарештованих водили на допити і приводили назад.

У 1940 році продовжило використовувати приміщення для цієї ж мети і управління НКВС.

За часів Ізмаїльської області і аж до 80-х тут розміщувався гуртожиток викладацького складу Ізмаїльського педінституту.

В даний час будівля і його приміщення приватизовані, переобладнані під квартири і офіси.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото