Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Гостьовий будинок Дунайської флотилії

  • Переглядів - 630

Опис

Адреса: вул. Героїв Сталінграду, 54

Дата побудови: 1916.

 

Будівлю побудував заможний ізмаільчанін Еммануїл Третьяченко, батько депутата Державної думи II і III скликання від Бессарабської губернії Арефи Третьяченко (1867-1937).

Пізніше в цьому будинку з 4-хметровими стелями проживав також і капітан I рангу Жолобов Микола Іванович, який був активним учасником Сталінградської битви і членом виконкому, і свого часу наполіг на зміні назви вулиці Красива на вулицю Героїв Сталінграду. Йому також належить ідея встановлення бронекатера зі складу 116-ої КБРК “БК-134” як пам’ятника морякам-дунайцям.

У складі Дунайської військової флотилії тральщики під командуванням М. І. Жолобова брали участь у визволенні столиці Австрії Відня, здійснювали бойове тралення на річці Дунай і в північно-західній частині Чорного моря.

У повоєнний час Микола Іванович Жолобов служив в Червонопрапорній Дунайській флотилії на посадах начальника штабу, а згодом командира бригади річкових кораблів. Після звільнення в запас в 1969 р, перейшов на роботу капітаном-наставником в Дунайське пароплавство.

За розповідями мешканців, будинок використовувався як гостьовий для командування Дунайської флотилії, зокрема, тут бував командувач КдуФ адмірал Серафим Євгенович Чурсін (1948-1952). Цим пояснюється проведений в будинку спец-зв’язок. Зберіглася і адміральска бесідка.

чурсин измаил
Чурсін С.Є. приймає парад. Обхід бронекатерів 82-го ДнБК. Ізмаїл. 1951 р.

Частину будинку займав капітан II рангу Гуревич Юлій Янкелевич, ветеран Червонопрапорної Дунайської флотилії (на фото знизу).

гуревич измаил

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти