Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Головпоштамт

  • Переглядів - 687
  • Закладка - 1

Опис

Адреса: вул. Бендерська, 39

Дата побудови: імовірно 1 пол. 19 століття

Поверховість: 1

Вид на Головпоштамт і Свято-Покровський собор

Перед нами поштова контора імовірно 1813 року побудови, коли споруджувалися будівлі першої необхідності для організації управління градоначальства. За наявною інформацією будівлю с самого початку створювали саме під поштові потреби і вона виконувала цю функцію і в румунський період, і в наступний радянський, і сьогодні знаходиться у власності “Укрпошти”.

Коли градоначальником міста був Сергій Тучков поштова контора вважалася центром міста – своєрідним «нульовим кілометром», від якого відлічувалися відстані до інших населених пунктів.

Під будівлею є підземний хід (див. відео):

Майже відразу після звільнення Ізмаїла пошта відновила роботу 4 вересня 1944 року. Вийшовши з госпіталю після поранення за це самостійно взявся Арон Мойсейович Поліщук, який сам їздив на аеродром за поштою і сам же її розносив, знаходячи адресатів навіть без зазначених на кореспонденції адрес. Тут, у головпоштамті він пропрацював до 1984 року.

В останній раз будівля використовувалася як відділення банку “УкрСиббанк”. Після переїзду останнього на сьогоднішній день пустує.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото