Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Склад візницької контори

Опис

Адреса: вул. Гоголя, 45

Дата побудови: 1879

Поверхи: 1

 

Весь квартал, який займає Ізмаїльська друкарня, був великим заїжджим двором візницької контори з каретними сараями і складами, включаючи і корпус колишньої редакції газети “Радянський Ізмаїл”, де, власне, і проживав господар цього двору. А один з таких цегляних складів для фуражу розташовувався в будівлі, про який йде мова на цій сторінці.

При будівництві в стіну вклали цеглу з клеймом “1879” – здавалося б, невелика, але важлива деталь для історії. Цегла, як і склад, збереглися досі, а ось візницька контора проіснувала лише близько 10 років.

Ворота в підвал

За розмірами будівля переконлива і грунтовна, але разом з тим досить буденна за архітектурою. Стіни з червоної цегли під розшивку, мінімум прикрас, два входи, які ведуть прямо на вулицю. При цьому один з них явно неробочий. Справа в тому, що масивні дерев’яні двері розташовані досить високо від пішохідної доріжки – підносяться над нею не менше ніж на метр. Мабуть, раніше тут був ганок, з часом втрачений.

Якщо не знати історію будівлі, може скластися враження, що тут розташовувалася купецька лавка. Саме на такі думки наштовхують старі двостулкові двері, що нагадують вхід в комору.

В одній з розташованих в цьому будинку квартир нині проживають нащадки дитячого доктора Перліса, який помер в 50-х роках минулого століття. Його ім’я було добре відоме багатьом ізмаільчанам. В одній частині будівлі жила сім’я лікаря, а в другій був кабінет для прийому пацієнтів. Судячи з місця розташування – а цей будинок перебував поблизу від центру Ізмаїла – хворих не бракувало.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото