Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Газове господарство

  • Переглядів - 587

Опис

Адреса: вул. Пушкіна, 24

Рік побудови: початок 20 століття

Поверхи: 1

 

До початку ХХ століття квартал міської забудови, який обмежений сьогоднішніми вулицями Покровською (колишня Комсомольська), Хотинською, Пушкіна і Кишинівською, тоді мав номер 96. У ньому розташована будівля, яка знаходилася на розі вулиць Брощанської (сучасна вул. Пушкіна) та Кишинівської (вона зберегла свою назву до сьогоднішнього дня). Зараз в будівлі по вул. Пушкіна, 24, розташовується Ізмаїльське управління експлуатації газового господарства.

Будівництво будинку почалося в кінці 19 століття, на що вказують знайдені працівниками газового господарства цеглини з датою “1896”. Документально підтверджується, що особняк був побудований до 1901 року. Побудований він з органічного будівельного матеріалу – каменю-черепашнику, різновиду пористого вапняку.

Вхід до старовинної оселі

Під будівлею розташований підземний хід, що веде до Дунаю. Замурований.

Ще відносно недавно на фасаді будівлі розміщувалася меморіальна дошка, яка повідомляла про те, що в червні 1941 року тут розташовувався штаб 287 стрілецького полку 51 Перекопської дивізії Робітничо-селянської Червоної Армії.

У післявоєнні роки в будівлі базувався Ізмаїльський облвійськкомат. На початку 80-х центральний вхід в нього знаходився на вул. Кишинівській, де вхід в особняк і був історично – сьогодні хвіртка наглухо закрита, і вхід перемістився на Пушкіна.

Після перенесення обласного центру в Одесу на місце обласного військкомату прийшов міський.

З 1953 року будівлю займає Ізмаїльське управління експлуатації газового господарства.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти