Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Церква святих жінок-мироносиць

  • Переглядів - 647
  • Закладка - 1

Опис

Адреса: вул. Шевченка, 9

Дата побудови: 1898

 

У 60-і рр. 19 ст. на великому міському кладовищі купці брати Тульчіанови над родинним склепом побудували каплицю, яка потім була освячена в церкву Святого мученика Феодора Тірона. Там в 1864 році священики Свято-Покровського собору почали вести церковну службу.

Церква була дуже маленька, і настоятель Свято-Покровського собору протоієрей Йосип Глізян звернувся з клопотанням до Кишинівської духовної консисторії про будівництво нової церкви на кладовищі.

Після кількох відмов консисторія у визначенні від 17 лютого 1883 року, затвердженому архієпископом Сергієм, дозволила будівництво кам’яної церкви в ім’я Святих Дружин-Мироносиць. Єпархіальний архітектор Серацинській склав проект і кошторис на будівництво нової церкви.

Серацинській Михайло Степанович (1846-1916). У числі інших його проектів Собор Успіння Богородиці в Сороках (Молдова), Преображенський собор в Кишиневі.

Як і більшість церков, вона будувалася на пожертви жителів міста, які склали 26 431 рубль 92 копійки. Особливо відзначені ізмаїльські купці Іван Кирилов і Тимофій Авраамів, що давали гроші на будівництво.

І ось через 14 років зведення храму було закінчено. У червні 1897 року протоієрей Симеон Топалов доповів в Кишинівській консисторії про завершення будівництва. Губернський архітектор схвалив нову споруду, 5 жовтня 1897 року вона була освячена благочинним 1-го округу Ізмаїльського повіту протоієреєм Симеоном Топаловим. Так в Ізмаїлі з’явилася церква Святих Дружин-Мироносиць.

1964 року в церкві був розміщений склад.

З 1989 року церква повернута віруючим. За чверть століття варварського ставлення до святині від неї залишилися тільки стіни: ні церковного начиння, ні дзвонів. Настоятель протоієрей Іоанн узяв на себе керівництво з відновлення храму за допомогою пожертвувань. Відомий на території всього пострадянського простору художник Андрій Іванович Бурбела з синами виконав розпис, храм був відновлений і до цього дня проводить богослужіння.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото