Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок з лавками

Опис

Адреса: вул. Садова, 2

Дата побудови: 1832 рік

 

Перед нами – пам’ятка архітектури місцевого значення – будинок №2 на вул. Садовій.

Починаючи з нього і до 8-го будинку на сучасній вулиці Садовій в першій половині 19 століття були торгові ряди. Саме виникнення вулиці було обумовлено розвитком торгівлі в Ізмаїлі в той час.

Тоді активно забудовувалася головна площа міста. Зі зведенням Свято-Покровського кафедрального собору зі східної його частини з’явився англійський сад овальної конфігурації, а трохи далі від саду вишикувалися одноповерхові кам’яні та цегляні будівлі з фасадами, прикрашеними ліпниною, що зображують медальйони, шнури тощо. Всі вони мали колонади, що було характерним для міст південної Бессарабії. Так і утворилася найкоротша і одна з найстаріших вулиць в Ізмаїлі, яка отримала назву Садова по розташуванню з одного боку саду.

Збудовані на ній будівлі мали єдине призначення – гостинні ряди, які використовувалися для торгівлі товарами і для потреб купців. Ряди включали в себе лавки, місця для зберігання товарів (підвали), приміщення для проживання торговців і стоянки транспорту. Ці особливості були обумовлені тим, що купці проводили в них тривалий час, необхідний для збуту товару. Після цього вони купували партії місцевих товарів і відправлялися в зворотний шлях.

Згодом всі торговельні лавки на вулиці стали належати єврейським купцям, що спричинило, як відомо тепер, негативні наслідки. Вулиця Садова стала відправним пунктом злодіянь чорносотенців. Відчуваючи повну безкарність, чорносотенці грабували і знищували єврейські магазини, і вулиця перетворилася на руїни. Згодом всі будівлі на вулиці відновлювалися, проте з них лише одна дійшла до наших днів у своєму первозданному вигляді з колонами.

Ії адреса – вул. Садова, 2. Спочатку тут розташовувався дитячо-юнацький клуб «Червоні вітрила», що належав комунальному підприємству “Юніор-2”. Після ліквідації останнього з 2014 року приміщення пустує.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото