Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок по вул. Покровській, 54

  • Переглядів - 564

Опис

Адреса: вул. Покровська, 54

Дата побудови: 1917 рік

Поверхи: 1

 

Особняк по вулиці Покровській, 54 (в царський період вона носила назву Верхньо-Торгової), звертає на себе увагу не тільки солідністю, а також й архітектурною різноманітністю. Як каже народ, будівля була побудована 1917 року і належала заможному містянину, який на початку ХХ століття займався комерційною діяльністю.

Зазначена дата взята не з архівних документів, а записана зі слів старожилів, які проживали в особняку в середині ХХ століття.

Широке використання ліпнини в декорі фасаду, металеві ковані ворота, прикріплені до оригінальних стовпів-колон, змушують затримати на них свій погляд. Під будівлею, згідно з місцевою традицією, знаходиться великий підвал, викладений цеглою. Дах за канонами архітектури тих років прикрашає червона черепиця.

За словами директора музею ім.О.В.Суворова Лариси Гончаренко, яка проживає в цьому будинку, відразу після закінчення Другої світової війни тут жили сім’ї відставних військовослужбовців.

Як розповідали тоді старожили, ошатний особняк був житлом ізмаільчаніна, якому також належав ряд будівель в центральній частині міста. У тому числі, будівля по вул. Покровській, 48, в якій розташовується райуправління соцзахисту населення. Старожили стверджували, що тут на початку минулого століття розташовувалася то чи торгова лавка, то чи шинок. З огляду на центральний район і близькість ринку, ця версія не здається настільки вже неправдоподібною. Впадає в очі і стильова ідентичність обох будівель.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти