Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок по вул. Комерційній, 18

  • Переглядів - 552

Опис

Адреса: вул.Комерційна, 18

Дата побудови: 1913 р.

Поверхи: 1

 

Будівля зовні мало виділяється на тлі інших будівель, розташованих в цьому районі міста. Але в очі відразу ж впадає парадний вхід в будівлю, який вказує на дату її побудови. Над вхідними дверима нависає старий кований металевий навіс. На ньому можна ясно розрізнити дату «1913» і букву «К», що очевидно вказує на прізвище перших власників. Однак це прізвище на даний момент дізнатися не вдалося.

Нагадування про події воєнного періоду на будівлі ще недавно можна було знайти буквально за рогом – на тій її частині, яка звернена на вулицю Кутузова. Там висіла меморіальна табличка, що розповідає про трагічну сторінку історії нашого міста:

«У серпні 1941 року між вулицями Дзержинського, Кутузова, 28 Июня і Леніна нацистськими окупантами було організовано єврейське гетто. Велика частина в’язнів в жовтні 1941 року була вивезена з Ізмаїла в табори смерті Трансністрії».

На жаль, у зв’язку з ремонтом будівлі на прохання мешканців табличку прибрали. Однак дана інформація розповідає нам про те, що ця будівля потрапляла в межі згаданого гетто.

У 1943 році будинок для своєї старшої дочки придбав Стоянов Григорій Христофорович, відомий в той час учитель в місті, який викладав в школі №1. До Жовтневої революції він закінчив Ізмаїльської чоловічу гімназію. Будівля належить родині Стоянових донині.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото