Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок по вул. Бурлаченка, 29

Опис

Адреса: вул. Бурлаченка, 29

Дата побудови: перша третина ХХ століття

Поверхи: 1

 

Будівля по вул. Бурлаченка, 29, розташована на розі з вул. Папаніна – від проспекту Суворова на схід за головним корпусом ЗОШ №16.

З огляду на віддаленість від центру і відсутність будь-яких господарських об’єктів на планах міста 1908 і 1943 р., цей особняк, швидше за все, будувався під житло.

За стилем споруди домобудівництво немов би розпадається на дві частини: та, що виходить на вулицю Папаніна, побудувана в стилі, характерному для приватної забудови в 50-60-ті роки минулого століття. Про це свідчать характерні декоративні елементи, які виступають на звичайній сірій цементній штукатурці, – виконані за шаблоном карнизи, деталі обрамлення вікон, стилізація колон по кутах будівлі. Так в Ізмаїлі будували протягом перших післявоєнних десятиліть.

А частина будівлі, звернена на вулицю Сергія Бурлаченка, виглядає інакше: парадний вхід (сьогодні вже закладено цеглою) прикрашають численні декоративні деталі – колони по обидва боки, високий фронтон, прикрашений хитромудрим вензелем, під шаром штукатурки видніється добротна цегляна кладка.

Подібні деталі в міській забудові часто використовувалися на початку минулого століття і в ранній румунський період. Тому фахівці з архітектури роблять висновок про те, що, швидше за все, будівля була побудована в першій третині ХХ століття.

 

Сторінка підготовлена завдяки краєзнавцю Ігорю Огневу

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти

Об'єкти поблизу