Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок по вул. Бендерській, 41

Опис

Адреса: вул. Бендерська, 41

Дата побудови: 1928

Поверхи: 1

 

У центрі Ізмаїла, на розі вулиць Бендерської та Садової, розташований величний будинок, який давно привертає увагу ізмаїльчан вишуканістю своєї архітектури і якимось внутрішнім благородством. Спочатку це було, швидше за все, житлове будівництво.

Воно є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення. Згідно зі списком подібних об’єктів по Одеській області, воно було побудовано 1928 року. Втім, на плані міста 1908 року на цьому місці значиться квартал міської забудови під номером 220. Хоча цілком можливо, що на місці сьогоднішнього особняка на початку ХХ століття стояла будівля-попередник, яка не збереглася.

Вид на будівлю в минулому столітті

З одного боку, це домобудівництво-пам’ятник грунтовне і цілком функціональне. На це вказує добротна цегляна кладка під розшивку, яка до сьогоднішнього дня не піддалася помітним серйозним руйнуванням. Вона цілком може вказувати на румунський період в історії нашого міста – так в ті роки було заведено будувати будівлі заможних громадян. З іншого боку, в екстер’єрі багато уваги приділено декору, який не виконує ніяких утилітарних функцій, а служить «косметичним доповненням».

Ось напівколони, що прикрашають кутові частини будівлі; ось химерні фронтони, пишні стрічковими фризами; а ось вікна, обрамлені численними капітелями і каннелюрами; на довершення – на фронтонах красується п’ять бетонних декоративних куль.

Якщо придивитися до асфальту праворуч від будівлі, то можна побачити тріщини поперек тротуару. Вони окреслюють вхід у підземелля – результат нерівномірної товщини землі та вібрацію транспорту. Останній господар будівлі, пройшовши 50 метрів по ньому, виявив досить глибоку яму (можливо, колодязь). З метою безпеки вхід у підземелля був замурований.

У румунський період тут розташовувалася бібліотека, а вже в наш час останнім відомим об’єктом був гостинний двір фірми “Текнор”.

Андрій Мягков та Клара Лучко на тлі будівлі у фільмі “Ваш спеціальний кореспондент”. 1987 рік.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото