Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок по вул. Авраамівській, 28

Опис

Адреса: вул.Авраамівська, 28
Дата побудови: ймовірно, остання чверть XIX століття.
Поверховість: 1

Ймовірно в останній чверті позаминулого століття побудовано презентабельну будівлю на розі Нижньо-Бессарабської та Аристократичної вулиць (так в ту пору називалися сьогоднішні вулиці Шкільна і Авраамівська).

Сьогодні вона нагадує благородного, але збіднілого дідка – фасад поцятковано тріщинами, обсипалася обробка колись гордовитого ганку, сліди часу торкнулися і декоративних деталей на фронтоні. Однак навіть сьогодні за всім цим вгадується тінь славного минулого та майже витерті часом риси гордовитого похождення.

Як і більшість будівель тієї епохи, наш особняк побудовано з червоної цегли під розшивку. Якісна цегла – матеріал надійний. Швидше за все, саме це і дозволило їй зберегтися у відносно пристойному стані. Строгі лінії, ясність і простота форми створюють ілюзію, що будівля значно вище, ніж насправді.

Головні прикраси особняка, без сумніву, – на головному фасаді. Ось драбина з сімох сходинок перед парадним входом, яку прикрашено, як і вхідні двері, декоративними кованими гратами. Обидві виконані в одному стилі. Крім декоративних функцій, грати на дверях, ймовірно, виконували і цілком утилітарну функцію – захищали мешканців від неприємностей, які могли прийти ззовні.

Ошатний фронтон з численними декоративними елементами розповідає нам про високий статус господаря, який вирішив побудувати своє житло неподалік від центральної вулиці міста.

На жаль, рання історія старого особняка нам практично не відома. Правда, сьогодні ми знаємо, що в середині минулого століття в ньому проживала родина одного з керівників Дунайського пароплавства. Сьогодні тут живе його донька. Під час спілкування з нею стало відомо, що в румуньский период історії Ізмаїла тут мешкав зі своєю сім’єю заможний румунський лікар. Йому, до речі, в цьому районі міста належало кілька будинків.

Зі зміною влади змінилися й мешканці будинку.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото

Booking Inquiry

$x
+
-

На карті / Контакти