Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будинок культури консервного заводу

Опис

Адреса: вул. Нахімова, 292

Період споруди: 1959 р.

 

Будинок культури консервщіков було побудовано на кошти Ізмаїльського консервного комбінату.

Основними ініціаторами будівництва були перший директор самого комбінату, Леонід Ізральевіч Мар’янчик, і начальник ремонтно-будівельного цеху Іван Саркісович Агаян.

До 1960 року в Будинку культури працював свій кінотеатр, що було великою рідкістю в ту пору. Глядацька зала БК, розрахована на 550 місць, була виконана в стилі бароко, з ліпними прикрасами, розписними стелями.

До 1989 року БК консервщіков згідно з рішенням Ізмаїльського міськвиконкому став основною установою створеного центру дозвілля «Спектр». Даний центр був культурно-спортивним комплексом для працівників підприємств, розташованих в мікрорайоні Южний, що не мають своїх установ культури, а також всіх жителів мікрорайону. Фінансування центру здійснювалося за рахунок підприємств-пайовиків – консервного заводу, Ізмаїльського судноремонтного заводу, заводу залізобетонних виробів, целюлозно-паперового комбінату і СПМК-2. Тоді аж до 1992 року в БК працювали 64 гуртка і колективу художньої самодіяльності, в яких брали участь понад півтори тисячі працівників і членів їх сімей, учні школи-інтернату та ЗОШ №8.

У 1989 році на кошти підприємств-пайовиків (понад 100 тис. руб.) здійснюється капітальний ремонт будівлі БК: здійснені стяжка периметра стін сталевим прутком 20 мм товщини, здійснена звукоізоляція концертного залу, укріплений рідким склом і бетоном фундамент, укріплені внутрішні перекриття залу, реставрована художня розпис стелі, придбано нове кіноустаткування, облаштовані відеобар, фойє для проведення дискотек, встановлена ​​світло-музична апаратура, перетягнуті шкірзамінником м’які крісла залу для глядачів.

З розпадом СРСР фінансувати БК консервщіков стає нікому, тому в 1992 р. рішенням обкому і профкому профспілки консервного заводу він закривається, а його персонал звільняється.

В кінці 90-х місцева влада передала будівлю школі №8 для проведення шкільних дискотек. Дискотека отримала назву «Black Spider».

Втім, вже в на початку 2000-х років нерентабельне заклад загрузло в боргах за воду і за світло. Дискотека закрилася і для будівлі настали найважчі часи – відсутність охорони спричинило за собою набіги грабіжників і мародерів, майно розкрадалося і знищувалося.

У 2004 році будівлю було передано в комунальну власність, місцева влада розглядала різні варіанти його використання – використання як БК, розміщення там фонду КП «Ізмаїльський архів» та ін. Однак коштів на реконструкцію знайдено не було і будівля виставлялася на продаж з аукціону, безуспішно.

Сторінка підготовлена ​​завдяки інформації колишнього директора БК Михайла Федоровича Овсієнко.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото