Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будівля штабу авіаескадрильї

  • Переглядів - 608

Опис

Адреса: вул. Бендерська, 10

Дата споруди: 1900 (за даними КП “Житсервіс”)

Поверховість: 1

штаб авиаэскадрильи дуф измаил

У 1938 році, коли Ізмаїл входив до складу Королівства Румунія, в місті з’явився тенісний клуб і корт. Будівля клубу – добротна, красиво архітектурно оформлена, з парадним входом, знаходилася тут, на колишній вул. Шкільній (нині – Бендерська), номер 10. Тенісний корт розміщувався в парку на теперішній вул. Садовій.

Потім, в 1940 – першій половині 1941 року в цій будівлі розміщувався штаб 96-ї окремої авіаескадрильї Дунайської флотилії (командир – капітан Олександр Коробіцин). У день нападу загарбників на наше місто – 22 червня 1941 року – льотчики ескадрильї збили над Ізмаїлом п’ять ворожих літаків.
Противник знав від своєї агентури, де в нашому місті знаходяться військові установи, регулярно обстрілювали їх і бомбили. Під час одного з нальотів ворожої авіації бомба потрапила в східну частину будівлі штабу авіаескадрильї. Зараз на місці зруйнованої частини будівлі – нова прибудова. Немає більше і парадного входу з масивним ганком.

Після війни будівля також належало Дунайської військової флотилії (ДУФ), а на території, де сьогодні знаходиться дитячий сад «Чебурашка», розташовувався літній кінотеатр ДУФ за високим цегляним парканом. Він примикав до будівлі штабу.

Після розформування Дунайської флотилії в будівлі штабу обладнали житлові квартири.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото