Додати фото
  • Немає обраного.

Вподобано об'єктів : 0 об'єктів

Будівля колишньої електростанції

Опис

Адреса: вул. Кутузова, 1

Рік побудови: 1950

 

Міська теплова електростанція, побудована 1950 року, була найбільшим підприємством на вул.Кутузова в радянський період.

Її будівництво почалося на два роки раніше. Для цього на підприємство Міністерством комунального господарства на посаду головного інженера був направлений Михайло Миколайович Ніколаєв, який згодом став її першим директором і удостоївся звання Почесний громадянин Ізмаїла.

Перевантаження вугілля шляхом перекидання вагонів на ізмаїльській тепловій електростанції.

На той момент в технічному арсеналі електростанції були трофейні дизелі постійного струму, які до 1950 року покривали половину потреби міста в електроенергії. Протягом 1949-1950 рр. була побудована паротурбінна електростанція потужністю 1500 кВт, а до 1953 року її потужність збільшилася до 4000 кВт.

Завдяки цьому на ізмаїльському пляжі з’явилася гаряча вода – для охолодження турбін брали воду з Дунаю, а відпрацьовану скидали назад в річку по трубопроводу з берега. Оскільки лазень в місті в ті роки не вистачало, так само як і житла зі зручностями, то жителі міста з милом і мочалкою йшли під трубу митися під гарячим водоспадом. Зараз цю будівлю займає Ізмаїльське підприємство електричних мереж.

Оскільки електростанція працювала на вугіллі, і з її труб валив густий чорний дим, викидаючи в атмосферу вугільний пил, це завдавало великої шкоди екології. У зв’язку з цим 1961 року електростанцію закрили, а 1963 року на її базі було утворено Ізмаїльське підприємство електричних мереж.

Available Dates

Street View

Додати відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Додати фото